Zdobywcy Le Mans

Finał zawodów odbył się 27 kwietnia 2022 roku.
Kolejna edycja już wkrótce.

* * * * * *

Weź udział w prestiżowym Grand Prix na torze Le Mans, największym i najszybszym torze kartingowym we Wrocławiu!

„Zdobywcy Le Mans” to impreza, którą zapoczątkowaliśmy w roku 2019. Zawody najwyższe rangą, ze wszystkich rywalizacji jakie oferujemy w formule Open. Udział w Grand Prix cyklu Zdobywcy Le Mans, daje gwarancje wyścigów wśród pasjonatów kartingu, którzy na naszym torze osiągają nieprzeciętne rekordy.

Aby wziąć udział w rywalizacji zapoznaj się z poniższymi informacjami.

KWALIFIKAJCE

 1. Kwalifikacje do zawodów rozpoczynają się w dniu …, o godz. … i potrwają do …, do godz. … .
 2. BARDZO WAŻNE: Aby zakwalifikować się ze swoim czasem do zawodów, należy zakupić bilet kwalifikacyjny. Koszt biletu na jazdę kwalifikacyjną jest jednakowy z obowiązującymi stawkami na przejazdy gokartami Sodi Kart SR4. Tylko jazda na podstawie wymienionego wyżej biletu gwarantuje wzięcie udziału w pierwszym etapie zawodów.
 3. Przebieg kwalifikacji do zawodów można obserwować za pośrednictwem aplikacji mobilnej ActivityBox, w zakładce Ranking wybierając grupę wyników o nazwie „Zdobywcy”. W aplikacji lista uczestników aktualizuje się automatycznie na bieżąco.
 4. Udział w kwalifikacjach (zawodach) mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 18 lat.

 

WIELKI FINAŁ
(Zasady ogólne)

 1. W Wielkim Finale startuje 30 uczestników, którzy w kwalifikacjach do zawodów uzyskali najlepsze czasy okrążenia podczas jazd kwalifikacyjnych. W aplikacji mobilnej ActivityBox, 30’tka finalistów będzie widniała już od dnia 24 kwietnia, godz. 22:00. W zakładce Ranking, wybierając grupę wyników o nazwie „Zdobywcy” uczestnicy mogą sprawdzić czy zakwalifikowali się do Wielkiego Finału.
 2. Ostateczna lista 30 uczestników (po potwierdzeniu obecności) zostanie przedstawiona przez Team Le Mans w przeddzień zawodów, tj. 26 kwietnia za pośrednictwem oficjalnych profili toru w social mediach. W razie nieobecności w dniu Wielkiego Finału osoby z oficjalnej listy, możliwość udziału w zawodach otrzyma uczestnik z listy rezerwowej, która zostanie przygotowana na wypadek ewentualnych nieobecności (szczegóły w pkt. 22).
 3. Impreza startuje … , o godz. … .
 4. Formuła Grand Prix zawiera jeden przejazd treningowy – 10 min, dwie sesje kwalifikacyjne – 6 min każda, oraz rundę finałową – 8 okrążeń.
 5. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy po 15 uczestników. Grupy zostaną rozlosowane na miejscu w dniu imprezy. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik zawodów poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 30 sztuk, podzielone dwa razy po 15, odpowiednio oznaczone „Grupa A” oraz „Grupa B” umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba z najlepszym czasem, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 6. Gokarty przydzielane będą uczestnikom poprzez losowanie numeru gokarta. Do udziału w rundzie treningowej oraz sesji kwalifikacyjnej zostanie wylosowany przez każdą z osób jeden gokart. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik z Grupy A i Grupy B, poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 15, odpowiednio oznaczone numerami gokartów umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba z najlepszym czasem w danej grupie, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 7. Obie grupy rozpoczną jazdę według kolejności opisanej poniżej w Harmonogramie zawodów.
 8. W rundzie treningowej uczestnicy mają czas na zapoznanie się z wylosowanym wcześniej gokartem oraz rozgrzewkę przez kolejnym przejazdem. Czasy uzyskane w tej rundzie nie mają znaczenia w klasyfikacji zawodów.
 9. Sesje kwalifikacyjne zawodnicy rozpoczynają od wyjazdu z parkingu w kilku sekundowych odstępach. Średnia najlepszych czasów z obu Kwalifikacji (najlepszy czas z kwalifikacji pierwszych + najlepszy czas z kwalifikacji drugich, podzielony przez dwa = średnia czasu z kwalifikacji) decyduje o zakwalifikowaniu się do ścisłej finałowej piętnastki oraz bezpośrednio o pozycji startowej w finale zawodów.
 10. Do Wielkiego Finału imprezy kwalifikuje się 15 uczestników, którzy w rundach kwalifikacyjnych uzyskali najlepszą średnią. Ścisła piętnastka wyłoniona zostaje spośród wszystkich uczestników z kwalifikacji Grupy A oraz Grupy B.
 11. Osoby zajmujące po kwalifikacjach pozycję od 16 do 30 miejsca odpadają z zawodów na tym etapie. Z uwagi na niewykorzystaną jazdę trzecią do ich konta zostanie przypisana jedna jazda 10 min do wykorzystania w dowolnym terminie po zawodach.
 12. O miejscach startowych w finale decydują średnie czasów uzyskanych przez zawodników w sesjach kwalifikacyjnych. Miejsce pierwsze zajmuje uczestnik z najlepszą średnią, kolejne miejsca uczestnicy z pozycji od drugiej do piętnastej według średnich.
 13. Przed rundą finałową zawodnicy na nowo wylosują gokarty, którymi wystartują w wyścigu. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik ze ścisłej finałowej piętnastki, poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 15, odpowiednio oznaczone numerami gokartów umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba, która uzyskała najlepszą średnią w kwalifikacjach, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 14. Runda finałowa poprzedzona jest okrążeniem formującym. Polega ono na przejeździe jednego okrążenia za gokartem, którym porusza się instruktor Team’u Le Mans. Okrążenie to uczestnicy jadą spokojnym tempem, jeden za drugim. Podczas okrążenia formującego zabronione jest wyprzedzenie.
 15. Po przejeździe okrążenia formującego uczestnicy, zachowując pozycje startowe, zatrzymują się w wyznaczonych miejscach na torze, z których odbędzie się start wyścigu.
 16. Wielki Finał startuje na sygnał zmieniającej się sygnalizacji świetlnej.
 17. Imprezę zwycięża uczestnik, który jako pierwszy przejedzie 8 okrążeń finałowych. Miejsce drugie oraz trzecie na podium zajmują uczestnicy pokonujący metę po 8 okrążeniach, za zwycięzcą.
 18. Po rundzie finałowej odbywa się uroczyste wręczenie nagród.
 19. Podczas Grand Prix „Zdobywcy Le Mans”, wszystkich uczestników jazdy obowiązuje regulamin toru (dostępny na miejscu oraz na lemans.pl).
 20. Start w zawodach wymaga wniesienia opłaty wpisowej, wynoszącej … zł. Opłatę (gotówką lub kartą) uiszczamy w dniu imprezy, w czasie zbiórki uczestników.
 21. Lista rezerwowa zostanie sporządzona na podstawie zawodników, którzy w kwalifikacjach uzyskali czasy bezpośrednio za ścisłą trzydziestką. Osoby te zostaną poinformowane o swojej obecności na liście i zaproszone na Wielki Finał celem ewentualnego startu. O pierwszeństwie udziału zawodników z listy rezerwowej decyduje ich czas uzyskany w kwalifikacjach.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania w związku z udziałem w zawodach, prosimy kierować je na adres email: michal.martyniak@lemans.pl

 

WIELKI FINAŁ
(Harmonogram zawodów)

Dla uczestników, którzy przed rozpoczęciem zawodów pragną rozgrzać się, potrenować w dodatkowych przejazdach, zorganizowane są cztery 10 minutowe rundy treningowe. Sesje są nieoficjalne i płatne według standardowego cennika.
Udział w przejazdach mają wyłącznie uczestnicy zawodów.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja!

 • godz. 18:15 – Pierwsza nieoficjalna runda treningowa
 • godz. 18:30 – Druga nieoficjalna runda treningowa
 • godz. 18:45 – Trzecia nieoficjalna runda treningowa
 • godz. 19:00 – Czwarta nieoficjalna runda treningowa
 • godz. 19:15 – Rozpoczęcie imprezy, zbiórka uczestników.
 • godz. 19:30 – Omówienie zasad, podział na grupy, losowanie gokartów.
 • godz. 19:45 – Przejazd treningowy Grupy A – 10 min
 • godz. 20:00 – Przejazd treningowy Grupy B – 10 min
 • godz. 20:15 – Pierwsza sesja kwalifikacyjna Grupy A – 6 min
 • godz. 20:30 – Pierwsza sesja kwalifikacyjna Grupy B – 6 min
 • godz. 20:45 – Druga sesja kwalifikacyjna Grupy A – 6 min
 • godz. 21:00 – Druga sesja kwalifikacyjna Grupy B – 6 min
 • godz. 21:15 – Wyłonienie ścisłej finałowej piętnastki, losowanie gokartów.
 • godz. 21:30 – Wielki Finał.
 • godz. 21:45 – Uroczyste wręczenie nagród. Zakończenie imprezy.

 

NAGRODY GŁÓWNE

 • Miejsce I – Trofeum, voucher na 30 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Miejsce II – Trofeum, voucher na 20 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Miejsce III – Trofeum, voucher na 10 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowy dyplomy.

 

NAGRODY SPECJALNE

 • Miejsce I – Audi RS3 Sedan na jedną dobę od RaceCars24
 • Miejsce II – …
 • Miejsce III – …

 

 

 

PATRONEM MEDIALNYM WYDARZENIA
JEST

Koszyk
0