Zdobywcy Le Mans

Weź udział w prestiżowym Grand Prix na torze Le Mans, największym i najszybszym torze kartingowym we Wrocławiu!

“Zdobywcy Le Mans” to impreza, którą zapoczątkowaliśmy w roku 2019. Zawody najwyższe rangą, ze wszystkich rywalizacji jakie oferujemy w formule Open. Udział w Grand Prix cyklu Zdobywcy Le Mans, daje gwarancje wyścigów wśród pasjonatów kartingu, którzy na naszym torze osiągają nieprzeciętne rekordy.

Aby wziąć udział w rywalizacji zapoznaj się z poniższymi informacjami.

KWALIFIKAJCE

 1. Kwalifikacje do zawodów rozpoczynają się w dniu 15 listopada br, o godz. 10:00 i potrwają do 6 grudnia br, do godz. 22:00.
 2. Do wielkiego finału zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy w podanym wyżej terminie uzyskają najlepsze czasy jednego okrążenia w trakcie jazdy kwalifikacyjnej.
 3. Po zakończonej jeździe i uzyskaniu czasu kwalifikującego się w danej chwili na listę 30 uczestników, należy zgłosić swój udział u obsługi, w recepcji toru.
 4. BARDZO WAŻNE: Aby zakwalifikować się ze swoim czasem do zawodów, należy zakupić bilet kwalifikacyjny. Koszt biletu na jazdę kwalifikacyjną jest jednakowy z obowiązującymi stawkami na przejazdy gokartami Sodi Kart SR4. Tylko jazda na podstawie wymienionego wyżej biletu upoważnia do zapisu na listę 30 uczestników kwalifikujących się w danej chwili do Wielkiego Finału.
 5. Przebieg kwalifikacji do zawodów można obserwować za pośrednictwem aplikacji mobilnej ActivityBox, w zakładce Ranking wybierając grupę wyników o nazwie Zdobywcy. W aplikacji lista uczestników aktualizuje się automatycznie na bieżąco.
 6. Udział w kwalifikacjach (zawodach) mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Uczestnicy poniżej 18 roku życia zobowiązani są do udziału w kwalifikacjach oraz finale w towarzystwie prawnego opiekuna – obowiązkowa obecność osoby dorosłej przy rejestracji oraz na terenie obiektu, w trakcie trwania zawodów.

 

WIELKI FINAŁ
(Zasady ogólne)

 1. Impreza startuje 8 grudnia br, o godz. 20:30.
 2. Formuła Grand Prix zawiera jeden przejazd treningowy – 10 min, sesję kwalifikacyjną – 10 min, oraz rundę finałową – 8 okrążeń.
 3. W imprezie startuje 30 uczestników, którzy w kwalifikacjach do zawodów uzyskali najlepsze czasy okrążenia podczas jazd kwalifikacyjnych.
 4. Ostateczna lista 30 uczestników zostanie przedstawiona przez Team Le Mans w przeddzień zawodów za pośrednictwem oficjalnych profili toru w social mediach oraz na stronie internetowej w zakładce Aktualności.
 5. W razie nieobecności w dniu Wielkiego Finału osoby z oficjalnej listy, możliwość udziału w zawodach otrzyma uczestnik z listy rezerwowej, która zostanie przygotowana na wypadek ewentualnych nieobecności.
 6. Lista rezerwowa zostanie sporządzona na podstawie zawodników, którzy w kwalifikacjach uzyskali czasy bezpośrednio za ścisłą trzydziestką. Osoby te zostaną poinformowane o swojej obecności na liście i zaproszone na Wielki Finał celem ewentualnego startu. O pierwszeństwie udziału zawodników z listy rezerwowej decyduje ich czas uzyskany w kwalifikacjach.
 7. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy po 15 uczestników. Grupy zostaną rozlosowane na miejscu w dniu imprezy. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik zawodów poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 30 sztuk, podzielone dwa razy po 15, odpowiednio oznaczone “Grupa A” oraz “Grupa B” umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba z najlepszym czasem, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 8. Gokarty przydzielane będą uczestnikom poprzez losowanie numeru gokarta. Do udziału w rundzie treningowej oraz sesji kwalifikacyjnej zostanie wylosowany przez każdą z osób jeden gokart. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik z Grupy A i Grupy B, poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 15, odpowiednio oznaczone numerami gokartów umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba z najlepszym czasem w danej grupie, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 9. Obie grupy rozpoczną jazdę według kolejności opisanej poniżej w Harmonogramie zawodów.
 10. W rundzie treningowej uczestnicy mają czas na zapoznanie się z wylosowanym wcześniej gokartem oraz rozgrzewkę przez kolejnym przejazdem. Czasy uzyskane w tej rundzie nie mają znaczenia w klasyfikacji zawodów.
 11. Sesję kwalifikacyjną zawodnicy rozpoczynają od wyjazdu z parkingu w kilku sekundowych odstępach. Czasy uzyskane w tym przejeździe decydują o zakwalifikowaniu się do ścisłej finałowej piętnastki oraz bezpośrednio o pozycji startowej w finale zawodów.
 12. Do Wielkiego Finału imprezy kwalifikuje się 15 uczestników, którzy w rundach kwalifikacyjnych uzyskali najlepsze czasy okrążenia. Ścisła piętnastka wyłoniona zostaje spośród wszystkich uczestników z kwalifikacji Grupy A oraz Grupy B.
 13. Osoby zajmujące po kwalifikacjach pozycję od 16 do 30 miejsca odpadają z zawodów na tym etapie. Z uwagi na niewykorzystaną jazdę trzecią, podczas wręczenia nagród otrzymają oni, wraz z pakietem upominkowym, voucher na 10 min jazdę gokartem w innym dogodnym dla siebie terminie.
 14. O miejscach startowych w finale decydują czasy uzyskane przez zawodników w kwalifikacjach. Miejsce pierwsze zajmuje uczestnik z najlepszym czasem okrążenia, kolejne miejsca uczestnicy z pozycji od drugiej do piętnastej według czasów z kwalifikacji.
 15. Przed rundą finałową zawodnicy na nowo wylosują gokarty, którymi wystartują w wyścigu. W losowaniu bierze udział każdy uczestnik ze ścisłej finałowej piętnastki, poprzez wylosowanie ze stosu kartek jednej sztuki. Kartki w ilości 15, odpowiednio oznaczone numerami gokartów umieszczone zostaną w szklanej kuli. Losowanie rozpoczyna osoba, która uzyskała najlepszy czas w kwalifikacjach, a kontynuują według kolejności następni uczestnicy.
 16. Runda finałowa poprzedzona jest okrążeniem formującym. Polega ono na przejeździe jednego okrążenia za gokartem, którym porusza się instruktor Team’u Le Mans. Okrążenie to uczestnicy jadą spokojnym tempem, jeden za drugim, według swoich pozycji startowych. Podczas okrążenia formującego zabronione jest wyprzedzenie.
 17. Po przejeździe okrążenia formującego uczestnicy, zachowując pozycje startowe, zatrzymują się w wyznaczonych miejscach na torze, z których odbędzie się start wyścigu.
 18. Wielki Finał startuje na sygnał zmieniającej się sygnalizacji świetlnej.
 19. Imprezę zwycięża uczestnik, który jako pierwszy przejedzie 8 okrążeń finałowych. Miejsce drugie oraz trzecie na podium zajmują uczestnicy pokonujący metę po 8 okrążeniach, za zwycięzcą.
 20. Po rundzie finałowej odbywa się uroczyste wręczenie nagród.
 21. Podczas Grand Prix “Zdobywcy Le Mans”, wszystkich uczestników jazdy obowiązuje regulamin toru (dostępny na miejscu oraz na lemans.pl).
 22. Start w zawodach wymaga wniesienia opłaty wpisowej, wynoszącej 120 zł. Opłatę (gotówką lub kartą) uiszczamy w dniu imprezy, w czasie zbiórki uczestników.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania w związku z udziałem w zawodach, prosimy kierować je na adres email: michal.martyniak@lemans.pl

 

WIELKI FINAŁ
(Harmonogram zawodów)

 • godz. 20:30 – Rozpoczęcie imprezy, zbiórka uczestników.
 • godz. 20:45 – Omówienie zasad, podział na grupy, losowanie gokartów.
 • godz. 21:00 – Przejazd treningowy Grupy A.
 • godz. 21:15 – Przejazd treningowy Grupy B.
 • godz. 21:30 – Sesja kwalifikacyjna Grupy A.
 • godz. 21:45 – Sesja kwalifikacyjna Grupy B.
 • godz. 22:00 – Wyłonienie ścisłej finałowej piętnastki, przerwa.
 • godz. 22:15 – Wielki Finał.
 • godz. 22:30 – Uroczyste wręczenie nagród.
 • godz. 22:45 – Zakończenie imprezy.

 

NAGRODY GŁÓWNE

 • Miejsce I – Trofeum, voucher na 30 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Miejsce II – Trofeum, voucher na 20 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Miejsce III – Trofeum, voucher na 10 min jazdy gokartem, dyplom.
 • Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają dyplomy oraz pakiet upominkowy.

 

NAGRODY SPECJALNE

 • Miejsce I – 60 min jazdy na Symulatorze PRO w Race Arena Wrocław, Sesja zdjęcia na torze
 • Miejsce II – 90 min jazdy na Symulatorze RS w Race Arena Wrocław
 • Miejsce III – 60 min jazdy na Symulatorze RS w Race Arena Wrocław

 

 

Koszyk
0